Masáže

Ceník:

 

 

Thajská masáž nohou

600,-

60 min

Medová detoxikační

600,-

60 min

Deep tissue

600,-

60 min

Ošetření spoušťových bodů

450,-

50 min

Protimigrénová

450,-

50 min

Spinální

600,-

60 min

Baby masáže (3x)

950,-

45 min

Reflexní masáž zad a šíje

440,-

50 min

Baobab - procedura

200,-

30-40 min

Kineziotaping

2,-

1 cm

Autotrakční lehátko

30,-

15 min

 

Doba trvání masáží je pouze orientační a nezahrnuje přípravu klienta(oblékání, sprcha apod.). Zakoupením dárkového poukazu můžete potěšit své blízké.

Pokud Vás nějaká masáž oslovila a chtěli byste ji vyzkoušet nebo se zeptat na jakékoliv další informace, které jste v článcích nenašli, neváhejte.

Tel.: (+420) 605 579 643

E-mail: sebestovar@seznam.cz

 

Bylinný parní box - Baobab

Bylinný parní box Baobab je určen pro rehabilitační i relaxační procedury, založené na principu napařování při použití bylin, kdy dochází k napařování celého těla mimo hlavy. Teplota uvnitř parního boxu je maximálně 45 stupňů, vzduch je prosycen vlhkostí a léčivými bylinnými výpary. Jde o starověkou a dnešní medicínou znovuobjevenou proceduru, která dokáže až zázračně rychle uvolnit a relaxovat svaly, zmírnit bolesti pohybového aparátu, zlepšit krevní oběh a navodit příjemný, harmonický pocit.

Používá se několik druhů léčivých bylin, minerální soli, éterické oleje, sušené ovoce, extrakty z bylin, které si můžete vybrat dle libosti. Prohřátím pokožky dochází k intenzivnímu vstřebání bylinných léčivých esencí do celého organismu. Tělo se uvolňuje a zbavuje toxinů

 

Jak celá procedura probíhá…

Položte se na záda, bok nebo břicho, hlava bude umístěna mimo parní box, tělo je uzavřeno uprostřed bylinné páry. Pocítíte sílu léčivých esencí a Vaše tělo prostoupí pocit klidu a harmonie. Na tuto chvíli utečete před stresem, přeplněným pracovním programem, nebo denními starostmi zvláště pak po náročném dni a těžké námaze. Vaše smysly budou aktivovány, stimulovány a současně získáte novou energii.
 

 • zlepšení struktury pokožky – zpevnění pokožky

 • podpora tvorby nových buněk – regenerace těla

 • odstranění křečí a prohřátí svalstva

 • zmírnění bolesti pohybového aparátu

 • zlepšení krevního oběhu, regulující metabolismus

 • vyčištění pleti – omlazující vzezření

 • zvýšení pružnosti a tonusu tká

 • stimulace endokrinního systému – poskytující prevenci

 • celkové uvolnění redukce hladiny stresu – relaxace

 • podpora hubnutí, udržování tělesné hmotnosti – optimalizace hmotnosti

 • poskytuje prevenci a zajišťuje zmírnění zdrav. potíží

 • sjednocuje tělo a mysl – bylinná inhalace, napařování

 

Bylinnou parní lázeň doporučujeme

 • v zimním období k prohřátí těla

 • k detoxikačním kůrám

 • relaxace před nebo po masáži

 • v období viróz jako preventivní procedura

 • při dýchacích a astmatických potížích

 • po sportovních výkonech

Doporučená doba jedné procedury je 20-30 minut. Po dohodě je možné pobyt prodloužit, nebo naopak zkrátit. Po absolvování procedury v Baobabu se tělo pouze lehce osuší, nejméně 1 hod se nedoporučuje koupat, aby mohly léčebné účinky bylinek déle působit. Požívání jídla se doporučuje min. 30 minut před a po bylinném napařování. Doporučujeme využít v kombinaci s masáží nebo zábalem.
 

KONTRAINDIKACE – BYLINNÉ PARNÍ LÁZNÉ BAOBAB

Pro zdravý organizmus nepředstavuje ani dlouhodobější používání Bylinné parní lázně žádné nebezpečí. Opatrnější používání zařízení je třeba volit, kdy je tělo oslabeno nemocí, za kontraindikaci, vyžadující konzultaci s lékařem je nutno považovat:
 

 • akutní zánět

 • zhoubný nádor

 • poruchy štítné žlázy

 • diabetes

 • kožní alergie

 • těhotenství a menstruace

U klientů se zdravotními problémy a jsou-li vyššího věku se poraďte s lékařem. Požívání jídla se doporučuje min. 30 minut před a po bylinném napařování.

Pokud se klient cítí nepříjemně, má divný nenormální pocit, zastavte okamžitě užívání. Přerušte proceduru, pokud se klient třese, má bolesti hlavy, pocit nevolnosti, zvracení.

Podmínky: 

Určeno pro ženy i muže od 9-99 let.

 

Autotrakční lehátko

Autotrakční lehátko, známé také jako rehabilitační lavice nebo inverzní stůl, je ideální pomůcka pro uvolňování svalového napětí, uvolňování zablokovaných zad, plotének či dýchacích cest. Pravidelné použivání má celkově pozitivní vliv na lidský organismus.

Autotrakční lehátko Vás dokáže plynule přetočit do pozice, kdy hlavou směřujete směrem k zemi. V této pozici dochází k aktivnímu uvolňování svalového napětí, což má pozitivní vliv na celou stavbu těla. Vysoká nosnost a využití všech výškových kategorií je samozřejmostí. Relaxaci na autotrakčním lehátku doporučují maséři i lékaři zabývající se rehabilitacemi celého těla.
 

Hlavní účinky autotrakčního lehátka:

 • prevence a léčba při bolestech zad a páteře

 • aktivní uvolňování svalového napětí

 • uvolňování dýchacích cest

 • pomáhá při přetížení žilního oběhu dolních končetin

 • pomáhá při přetížení meziobratlových plotének

 • pomáhá při přetížení kyčelních kloubů

 • pomáhá při přetížení vnitřních orgánů (v poloze v sedě)

Podmínky: 

Určeno pro ženy i muže od 9-99 let.

 

 

 

 

Thajská masáž nohou

Účinek tradiční thajské masáže pocítíte na úrovni tělesné, duševní i energické. Na úrovni tělesné zbavuje bolesti, odstraňuje napětí svalstva, uvolňuje klouby, svaly i šlachy. Na úrovni duševní odbourává stres a napětí.

Thajská masáž nohou má velmi hlubokou tradici léčby, praktikuje se v podstatě přes 3 000 let a inspirovala se čínskými starověkými terapiemi.

Vychází z nauky o tělesných energetických drahách, které spojují články mezi chodidly a jednotlivými částmi těla a veškerými orgány a žlázami.

Stimulace reflexivních bodů má pozitivní účinek na celý organismus, působí příznivě na psychiku a odbourávání stresu. Navodí hluboké uvolnění a zlepší zdravotní stav. Stimulace vegetativních bodů jednotlivých lidských orgánů při thajské masáži nohou je spojena s masáží svalů lýtek.

K thajské masáži nohou je dle thajské tradice používán také speciální dřevěný kolíček.

 

Medová detoxikační masáž

Medová detoxikační masáž je velmi účinná tradiční metoda zlepšující stav organismu. Odstraňuje toxiny z těla, omezuje projevy stresu a redukuje následky nezdravého životního stylu.

Rozehřátý med se nanáší na záda, kolena či další části těla. Nanesený med se speciálními hmaty roztírá a tělo masíruje. Tímto způsobem jsou z těla vysávány choroboplodné zárodky a toxické látky, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních, také se vyčistí zanesené póry a pokožka se prokrví.

Med se během masáže změní na bílou až šedou hmotu, ve které jsou navázány z těla vyloučené toxiny. Tato hmota se odstraní pomocí mokrého ručníku, a je-li to třeba tento postup se opakuje až třikrát. Medová masáž je účinná k oživení organismu, který je vyčerpaný stresem a nezdravým životním stylem.

Pomáhá při bolestech hlavy, nespavosti, trávícími obtížemi, ale je vhodná i u lidí, kteří trpí nemocemi kloubů nebo revmatismem. Díky vysokému podílu příznivých složek, které med obsahuje, se pravidelnou medovou masáží regenerují vnitřní orgány lidského těla a člověk se po kvalitní masáži cítí příjemně, uvolněně a mírně unaven.

 

Deep tissue massage

Masáž hlubokých svalů. Je to také více zaměřený typ masáže, protože terapeut pracuje na uvolnění chronického svalového napětí nebo uzlů. Masáž zahrnuje práci a působení na tělo s tlakem. Techniky se běžně používají rukama, prsty, lokty, koleny, předloktí, chodidla nebo zařízení. Účel masáže je obecně podporován jako léčba stresu nebo bolesti.

Ošetření spoušťových bodů

Spoušťové body se dají definovat jako velice bolestivá místa hmatatelná jako tvrdé uzliky (spasmy) v napjatých svalech.

Mohou vzniknout po úrazech, zlomeninou, vymknutím, ale také jednostrannou činností např. práce s myší, jednostranná zátěž sportovců, ovládání pedálů při řízení automobilu atd.)

Sval ztrácí elasticitu a poddajnost, postupem času může dojít ke zhoršení jeho prokrvení.

Právě spoušťový bod může být zdrojem vytrvalé, hluboké a velmi obtěžující bolesti.

Tento stav se nazývá syndrom myofasciální bolesti. Intenzita bolesti se v průběhu dne mění. Jednoduše řečeno – spoušťové body jsou velice bolestivá místa v napjatých svalech.


 

Protimigrénová masáž

Tato masáž je zvláště vhodná jako prevence bolestí hlavy, v případě již nastalých bolestí je odstraňuje.

Během masáže dochází k masivnímu uvolnění šíjového a mimického svalstva.

Poloha při této masáži je v počátku pro klienta trochu nezvyklá, ale právě díky ní lze dosáhnout uvolnění jinak problematických částí šíje. Při akutních bolestech hlavy může samotné masáži předcházet akupresurní promačkávaní chodidel, dlaní rukou, či jiných částí těla, sloužící ke zvýraznění uvolnění.

Masáž je ideální vyhledat ještě před blížící se migrénou, ale dokáže výrazně pomoci i v jejím průběhu. Stres se nejvíce promítá do oblasti šíje. Dochází ke ztuhnutí svalstva a stlačení krevního řečiště, které zapříčiňuje nepříjemné a mnoha lidem dobře známé bolesti hlavy.

Protimigrénová masáž pomáhá svým uvolňujícím a protistresovým působením tyto problémy účinně odstraňovat.

 

Spinální masáž

V dnešní době se lidé stále více obrací na maséry s celou škálou bolestí zad. Asi jedno z nejčastějších a velmi problematických míst je bederní páteř a vyhřezlé/vypouklé ploténky. Tato Spinální masáž řeší hluboké blokády. Ovšem primárně je Spinální masáž zaměřena na boj proti výhřezům nebo vypouklé meziobratlové ploténky. Spinální masáž je ve své indikační skupině velmi účinná a poskytuje úlevu od bolesti.

 

Baby masáže

Žijeme ve velmi uspěchané době. Zastavit se, udělat si čas na své nejbližší, projevit naši lásku a sdílení - tomu říkáme život. Doteková terapie – Baby masáž, je váš prostředník, jak projevit svým nejbližším, že je přijímáme a milujeme.

Doteková relaxace – Baby masáž - je složena z tradiční indické masáže spojené se švédskou reflexní technikou. Baby masáže působí na celkový svalový, oběhový a lymfatický systém. Ovlivňuje rovnováhu životní energie. Působí preventivně i léčebně. Prohlubuje vztah, důvěru mezi rodičem a dítětem. Dokážou vyvolat hluboké pozitivní fyzické a psychické změny. Baby masáže nemohou ublížit a nejsou kontraindikací s žádné nemoci či pohybových disfunkcí. Jsou věkově neomezené. Masáže jsou provoněné přírodními oleji s jemnou aromaterapií.

 

Kineziotaping

Jistě už jste zaslechli slovo kineziotaping, tejpování a barevné pásky. Kineziotaping neboli tejpování pochází od slova kineze - pohybovat, kterou vyvinul v 70. letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Dr, Kase pátral po metodě sportovního tejpingu, která by podporovala hojení poraněných tkání, neomezovala pohyb fascií, průtok krve, lymfy a rozsah pohybu kloubu

Kineziotaping ve světě i u nás zažívá bouřlivý nárůst ve všech oblastech sportu, regenerace i rehabilitace. Barevné pásky (tejpy) se objevily přibližně před 11 lety na tělech sportovců z Olympijských her. V té době nikdo netušil, že o pár let později se tato metoda stane součástí léčby využívané i v oblasti medicíny u ortopedů, fyzioterapeutů a masérů. Pomocí kineziotapingu se dociluje funkčnosti svalů, šlach či kloubů, které jsou v daný moment postiženy, protože nalepování pružných pásek umožňuje trvalý průtok krve i lymfy, čímž se aktivující ozdravné procesy.

Nejvhodnější je nechat si tejpy aplikovat u odborníka, který nejlépe odhalí příčinu vaší bolesti a zváží, který typ tejpu použít a jak ho případně upravit. Tejpy se zastřihují do různých tvarů, aby splnily účel kineziotapingu.

Je třeba si uvědomit, že laický kineziotaping nese rizika, protože neodborník není plně schopen odlišit sval od šlachy, vazu či fascie. Pokud už se rozhodnete lepit si pásky sami pomocí ilustračních obrázků, videí či „okoukáním“, doporučuje se tak činit pouze u lehčích zdravotních problémů, kdy je třeba dbát na přesné dodržení postupu. U závažnějších zdravotních problémů vždy vyhledejte odborníka.

Pokud je tejp aplikován správně, má překvapivě pozitivní účinky a v krátké době může absolutně neinvazivním způsobem ulevit od bolesti.

 

Reflexní masáž zad a šíje

Reflexní masážní terapie je tisíce let stará léčebná metoda pocházející z východní Asie (konkrétně z Číny, Vietnamu a Indie). Tato technika je postavená na tzv. reflexních bodech rozmístěných po celém našem těle. Vychází ze skutečnosti, že každá z těchto oblasti je propojena s jinými, více či méně vzdálenými částmi těla. Pomocí speciálních hmatů a tlaků vyvíjených na jednotlivé reflexní body na těle můžeme působit nejen lokálně, ale také ovlivňovat vzdálené, avšak související oblasti.